• img

  Erdoğan'dan 'Barzani' tepkisi: Irak'ta da durum berbat

  Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik operasyona karşı çıkan Mesut Barzani'nin açıklamalarına isim vermeden tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Irak'ta da durum berbat. Canım yanıyor" dedi. Erdoğan, DAİŞ'lilerle ilgili her türlü sorumluluğu aldıklarını söyledi.

 • img

  Koçyiğit: Barış isteyenler savaşı başlatanlar kadar cesur olmalı

  AKP-MHP blokunun “barış aklına karşı savaş aklını” devreye koyduğunu belirten HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, “Savaşı başlatanlar kadar cesur olmak zorundayız. Bugün korkup kafamızı kuma gömersek yarın çocuklarımızın yüzüne bakamayacağız” dedi.

 • img

  Erdoğan: Batı 'Siz Kürtleri öldürüyorsunuz' diyor

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dünyanın tepkisini toplayan Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik operasyon için "Batı 'Siz Kürtleri öldürüyorsunuz' diyor. Kürtler bizim kardeşimiz" diyerek, bu bölgeye 4 milyon mülteci yerleştireceklerini söyledi.

 • img

  Başaran: Bugün ses çıkarma günüdür

  Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılara karşı çıkanların gözaltına alınmalarına tepki gösteren HDP’li Ayşe Acar Başaran, barış savunuculuğunun suç olamayacağını belirterek, “Bugün ses çıkarma günüdür” dedi.

 • img

  CHP’li Şeker: Milletvekilliğim boyunca hiçbir tezkereye 'Evet' demedim

  CHP’li Ali Şeker Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Meclis’e getirilen tezkereye “Evet” demediğini söyledi.

 • img

  NATO Genel Sekreteri: Gerilim artırılmamalı

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Suriye'nin kuzeyine yönelik süren operasyon için "Gerilimin arttırılmaması, insanların daha fazla acı çekmemesi gerekir" dedi.

 • img

  HDP MYK: Bir an evvel bu savaşa son verilmeli

  Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik operasyon sonrası yaşanan sivil ölümlerine dair açıklama yapan HDP MYK, “HDP olarak bu saldırılarla sivillerin hedef alınmasını kınıyoruz. Bir an evvel halklarımıza acı ve ölümü yaşatan bu savaşa son verilmelidir” denildi.

 • img

  Kerestecioğlu: IŞİD’in yeni katliamlarını nasıl önleyeceksiniz?

  Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırısıyla IŞİD’in yeniden uyanacağını belirten HDP’li Filiz Kerestecioğlu, “IŞİD üyelerinin Suriye'de ve Türkiye'de yeni katliamlar yapmalarını nasıl önleyeceksiniz? Süleyman Soylu'nun dediği gibi ‘O iş bende’ mi diyeceksiniz?” dedi.

 • img

  HDP'den çağrı: Savaş karşıtı demokratik cepheyi oluşturalım

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, iktidarın Türkiye’yi yıkıma sürüklediğini belirterek, “Türkiye halklarına ve demokratik kamuoyuna açık çağrımızdır: Geç kalmayalım. Herkesi savaşa karşı harekete geçmeye ve savaş karşıtı demokratik bir cepheyi oluşturmaya çağırıyoruz” dedi.

 • img

  Temelli: Tezkereye ‘evet’ demek bu ülkeye en büyük kötülük

  Tezkereye ‘evet’ diyen CHP’yi sert sözlerle eleştiren HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Yoz bir milliyetçiliğin peşine takılıp gitmek, savaş politikalarına destek vermek aslında bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür” dedi. Temelli, iktidarın savaş politikalarını sonlandıracak bir mücadeleyi hayat geçirmek gerektiğini söyledi.

 • img

  DTK Eşbaşkanı Öztürk: Gün işgale karşı birlik olma günüdür

  Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik saldırısının bölgeye yönelik işgal girişimi olduğunu söyleyen DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, “Gün birlik olma günüdür. Bu sadece Rojava meselesi değildir” dedi.

 • img

  Hatimoğulları: Tüm kesimler savaşa karşı barışı savunmalı

  TSK’nın Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik askeri operasyonuna tepki gösteren HDP’li Tülay Hatimoğulları, tüm kesimleri savaşa karşı barışı savunmaya davet ederek, “Suriye’de ve bölgede çözüm ancak demokratik, barışçıl yollarla sağlanabilir” dedi.

 • img

  Mızraklı: Savaş Türkiye’ye bir şey kazandırmayacak

  İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlatılan savaşın Türkiye’ye bir şey kazandırmayacağını söyledi.

 • img

  HDP Eş Genel Başkanları: Savaşa karşı Rojava’ya ses verelim

  Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlattığı operasyonu kınayan HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, “Hukuki ve meşru olmayan bu savaşa karşı halkımızla ve Türkiye demokrasi güçleriyle en ufak bir tereddüt yaşamadan karşı duracağız. Savaşa karşı Rojava’ya ses verelim” dedi.

 • img

  Kürdistani partilerden birlik çağrısı

  Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik operasyon tehlikesine karşı Azadi Hareketi Üyesi Abdullah Bozkuş, Kürtsüzleşme planına karşı tüm Kürtlere birlik olma çağrısında bulunurken, İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sedat Doğan da savaşın bir sonuç getirmeyeceğini hatırlattı.

ARA